Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi sirmicho z Gdańska.

Dystans całkowity: 21855.64 km
Dystans w terenie: 3601.50 km
Średnia prędkość: 20.71 km/h
Dystans w terenie podaję na oko. Więcej o mnie.

Statystyki


button stats bikestats.pl
poprzednie lata
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy sirmicho.bikestats.pl

Kontakt

|




Dane wyjazdu:
19.02 km 9.00 km teren
01:01 h 18.71 km/h
Maks. pr.:43.70 km/h
Temperatura:
Podjazdy:212 m

Z pracy - Lipnicką i Głaz Borkowskiego

Środa, 11 sierpnia 2010 · dodano: 11.08.2010 | Komentarze 0

Dziś powrót Lipnicką. Ale postanowiłem wjechać inną stroną niż ostatnio. Tym razem od ul. Chopina. Okazało się, że na początku czyha sporo stromych podjazdów, a że mój rower pokłócił się z przednią przerzutką to część z nich pokonywałem pieszo. Zresztą i ze sprawną nie dałbym chyba rady. Później na Szwedzkiej Grobli udało mi się ustawić tę cholerną przerzutkę... przynajmniej taką mam nadzieję.

Po drodze minąłem Głaz Borkowskiego, więc trud był zrekompensowany. Zrobiłem nawet zdjęcie. Niestety komórką, bo aparatu ze sobą nie miałem. Jakość pozostawia wiele do życzenia, ale możecie mi wierzyć - to głaz Borkowskiego.

Głaz Borkowskiego © sirmicho


A cóż to takiego?
Za trojmiasto.pl:
Głaz został przyniesiony ze Skandynawii przez lodowiec. Zbudowany jest z naturalnie oszlifowanego granitu. Jego obwód wynosi 9,5 m, długość - 3,1 m, szerokość - 2,5 m, zaś wysokość - 1 m. Częściowo zagłębiony jest w ziemi. Miejsce, w którym się znajduje określane było potocznie jako "Kamieniołomy".
Nazwa pochodzi od kilku głazów znajdujących się na tym obszarze oraz gruzu skalnego, stanowiącego ślad po innych rozbitych głazach. Teren jest prawdopodobnie dnem wyrobiska, w którym wydobywano glinę, a głazy odsłonięto podczas jej eksploatacji. Głaz ma powierzchowne uszkodzenia, w postaci wykutych napisów: "Tu pogrzebana miłość ... i Borkowskiego : (nazwisko wybranki zostało skute). Opisany obiekt stanowi pomnik przyrody nieożywionej nr 808 .
Kategoria do/z pracy



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa erwow
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]